Info     Lajme    Kontakti    Facebook
 
   Karakteristikat
 
 
 
 

Arriti SKODA Rapid Spaceback i ri

Pėr njė ngasje tė sigurt dhe tė rehatshme, gjatė sė cilės do tė kėnaqeni!

Kėtė dimėr, vozitėsit me familjet e tyre mund tė shijojnė udhėtimet gjatė pushimeve me bukurinė e re automobilistike, SKODA Rapid Spaceback, falė importuesit tė SKODA pėr Kosovė, Porsche Kosova. Tėrheqės dhe me shpenzime tė vogla, modeli i ri i klasės kompakte tė SKODA garanton udhėtim tė kėndshėm dhe praktik pėr gjithė familjen.

 


  SKODA Rapid Spaceback ofron ulėse komforte pėr 5 persona dhe hapėsirė tė bagazhit prej 415 litrave, si dhe hapėsirė impresionuese pėr kėmbė dhe kokė, qė garanton udhėtim tė kėndshėm. Kjo veturė kompakte pėrfshin shumė veēori, si hapėsirėn e dyfishtė tė mallrave nė pjesėn e bagazhit, brushėn pėr pastrimin e akullit e cila ėshtė e integruar nė kapakun qė mbron vrimėn e rezervarit, mbajtėsin e jelekut tė sigurisė qė ėshtė i vendosur poshtė ulėses sė vozitėsit, mbulesėn e dyanshme tė dyshemesė nė hapėsirėn e bagazhit dhe shportėn pėr mbeturina tė vendosur nė derėn anėsore.
 
Rapid Spaceback ka njė dizajn unik - njė kombinim tė sportivitetit dhe dinamikės elegante. Silueta e Rapid Spaceback ėshtė e definuar prej linjave tė qarta dhe kontureve dinamike qė e bėjnė kėtė veturė shumė tėrheqėse. Njė tjetėr detaj i veēantė ėshtė opsioni i disponueshėm i tavanit me panoramė, i cili ėshtė tavani mė i gjatė i modeleve tė SKODA. Pamja e papengueshme e qiellit sjell shumė dritė nė interier dhe ndjenjė tė mirė tė hapėsirės dhe rehatisė gjatė vozitjes.  

 

Interieri ėshtė komfort dhe elegant, i pajisur me zgjedhjet e fundit teknologjike dhe 'thjeshtė tė menēura' qė e bėjnė udhėtimin shumė mė tė mirė dhe argėtues.

Ekzistojnė katėr versione tė motorėve me benzinė dhe dy me naftė. Rapid Spaceback ėshtė i pajisur me sistemet e sigurisė aktive dhe pasive qė vijnė si standard.

SKODA Rapid Spaceback ėshtė vetura ideale pėr familjet tė cilat kėrkojnė veturė me hapėsirė, e cila kombinon ēmimin e mirė me cilėsitė e dėshmuara tė SKODA.

Ju mirėpresim nė sallonin tonė Porsche Prishtina, pėr ta shikuar pėr sė afėrmi kėtė veturė tė bukur.